ΣΚΑΝΔΙΝΑΒΙΚΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ…

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σήμερα θα ασχοληθούμε με κάποια σκανδιναβικά στατιστικά. Στη Σουηδία η Μιάλμπι έρχεται από έξι σερί g-g. Σήμερα φιλοξενείται από την Κάλμαρ που διαθέτει μια από τις χειρότερες άμυνες στο πρωτάθλημα. Το G-G πληρώνει καλά και το over ακόμα καλύτερα (2.02 το προσφέρει η [eafl id=”21638″ name=”NOVIBET.GR” text=”NOVIBET.GR”]).

Από έξι σερί g-g έρχεται και η Νόρκεπινγκ που διαθέτει την παραγωγικότερη επίθεση στην κατηγορία. Υποδέχεται τη Χάκεν που και αυτή σκοράρει εύκολα. Εδώ να σημειώσουμε ότι οι δύο ομάδες συμπλήρωσαν πέντε σερί over και g-g μαζί στα μεταξύ τους παιχνίδια…

Στη Β Νορβηγίας αρχικά θα συνδυάσω τον άσσο με το over στον αγώνα της Ρανχάιμ με την Στρόμεν. Οι γηπεδούχοι είναι σαφώς ανώτεροι καθώς μετρούν 7 νίκες σε 10 αγωνιστικές. Το αξιοσημείωτο όμως είναι ότι και τα 10 αυτά παιχνίδια έληξαν στο over!

Στο Σάντνες – Χαμ Καμ θα συνδυάσω το over με το g-g. Η Σάντνες έρχεται από έξι σερί over και συνολικά 8 στα 10 στο πρωτάθλημα, ενώ η Χαμ Καμ έχει και αυτή 8 στα 10 over. Να συμπληρώσουμε ότι οι φιλοξενούμενοι έχουν και 9 στα 10 g-g φέτος…

Η Γιέρβ είναι ανεβασμένη αγωνιστικά και από την αρχή της σεζόν έχει υποστεί μόνο μία ήττα σε 10 παιχνίδια. Απόψε φιλοξενείται από τη νεοφώτιστη Ογιεγκάρντεν που δεν έχει πετύχει ακόμα νίκη μέσα στο γήπεδό της. Το διπλό προσφέρεται σε αρκετά καλές τιμές και θεωρώ ότι αξίζει να το ρισκάρουμε. (2.10 στην [eafl id=”26140″ name=”BET365.GR” text=”BET365.GR”])

Στο Μεξικό τέλος, η Πατσούκα διαθέτει καλύτερο ρόστερ από αυτό της νεοφώτιστης Μαζατλάν και θεωρώ ότι μπορεί να φτάσει στην επικράτηση. Επειδή πάντως τα τέσσερα από τα πέντε φετινά παιχνίδια των γηπεδούχων έληξαν 0-0 στο ημίχρονο, ας έχουμε στο νου μας και αυτή την επιλογή. Για ακόμα υψηλότερα κέρδη υπάρχει και το ρίσκο του Χ ημίχρονο – άσσο τελικό.

Καλή τύχη και τα λέμε στο live μέσα από το [eafl id=”12392″ name=”bookenemylive.com” text=”bookenemylive.com”].