ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΜΕ Χ…

Καλημέρα. Το Πορτογαλικό πρωτάθλημα επέστρεψε προκειμένου να διεξαχθούν οι 10 τελευταίες αγωνιστικές. Ακόμα είναι νωρίς για να προβούμε σε εκτιμήσεις και προβλέψεις, αλλά αν έπρεπε να επιλέξω ένα σημείο, μάλλον θα έπαιρνα το ρίσκο του Χ στο Μαρίτιμο – Σετούμπαλ. (φωτο) Οι δύο ομάδες έχουν από 24 και 28 βαθμούς αντίστοιχα και η γραμμή του υποβιβασμού βρίσκεται στους 16. Μαζί με την Πορτιμονένσε έχουν τα περισσότερα Χ στην Πορτογαλία. Η Σετούμπαλ έρχεται από δύο σερί ισοπαλίες και στον πρώτο γύρο η μεταξύ τους αναμέτρηση έληξε 0-0…

Στη Β Τσεχίας η Μπρνο που διεκδικεί άνοδο δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει προβλήματα απέναντι στην ουραγό Βιτκοβίτσε που έχει υποστεί τις περισσότερες (13) ήττες στην κατηγορία. Τελευταία ήττα της Βιτκοβίτσε στο πρωτάθλημα σημειώθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου του 2019! Η δε Μπρνο συμπλήρωσε 8 νίκες στις τελευταίες 10 αγωνιστικές! Το διπλό θα το συνδυάσω με το over διότι οι γηπεδούχοι διαθέτουν τη δεύτερη χειρότερη άμυνα και οι φιλοξενούμενοι την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία…

Στην Κόστα Ρίκα η Αλαχουλένσε έχει την παράδοση με το μέρος της, καθώς ανεξαρτήτως έδρας συμπλήρωσε 8 νίκες και μια ισοπαλία στα 9 τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Γουαδαλούπη. Επειδή όμως οι γηπεδούχοι διαθέτουν ισχυρότατη έδρα, μάλλον δεν θα ρισκάρω στο «ξερό» διπλό, θα ποντάρω είτε στο 2 DNB είτε στο Χ ημίχρονο – διπλό τελικό αν με πιάσουν οι… πλεονεξίες μου.

Για το ίδιο πρωτάθλημα, η Γκρέσια παίζει ένα από τα τελευταία της χαρτιά για την τετράδα στο αποψινό παιχνίδι με τη ντεφορμέ Λιμόν. Οι φιλοξενούμενοι διανύουν περίοδο πολύ καλής φόρμας και δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα το ιδιαίτερο μέσα στη χειρότερη έδρα του πρωταθλήματος της Κόστα Ρίκα.