ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΟΓΩ ΕΘΝΙΚΩΝ

Καλημέρα. Λόγω των εθνικών ομάδων, για σήμερα Δευτέρα προγραμματίστηκαν λιγότερα παιχνίδια από ότι συνήθως. Αυτό συνεπάγεται με αισθητά μειωμένες επιλογές για τους παίκτες.

Στη Β Γερμανίας πάντως, η Στουτγάρδη δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει προβλήματα από την αρνητική εως τώρα Μπόχουμ που δέχεται γκολ με το… τσουβάλι.

Υπάρχουν όμως και… χειρότερα, αφού στη Γ Γερμανίας η Ιένα συμπλήρωσε 6 ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Απόψε υποδέχεται το Μαγδεμβούργο  που δεν έχει υποστεί ακόμα ήττα μακριά από την έδρα του. Την προηγούμενη αγωνιστική συνέτριψε τη Μόναχο 1860 με 5-1 και οι παίκτες του θα πάνε με ανεβασμένη ψυχολογία στο σημερινό ματς. Πιστεύω ότι μπορούν να επικρατήσουν καθώς και ότι είναι σε θέση να σκοράρει ο φορμαρισμένος Μπεκ (φωτο).

Θα κλείσουμε τριάδα με το Χ του ημιχρόνου στο Γκρενόμπλ – Λανς στη Β Γαλλίας. Τις πρώτες 5 αγωνιστικές οι δύο αυτές ομάδες δέχθηκαν συνολικά 11 γκολ στα παιχνίδια τους. Κατά τη διάρκεια των πρώτων ημιχρόνων όμως η μεν Λανς δεν έχει σημειώσει ακόμα τέρμα και η δε Γκρενόμπλ κατάφερε να πετύχει μόλις ένα! Είναι καθαρά θέμα στατιστικής αλλά και τακτικής των δύο αυτών συλλόγων, οπότε θα ακολουθήσουμε την αγαπημένη τους συνήθεια για μια ακόμη φορά.

Καλή τύχη και θα τα πούμε στην συνέχεια της ημέρας στο live μέσα από το [eafl id=”12392″ name=”bookenemylive.com” text=”bookenemylive.com”].