ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ…

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β Γαλλίας ολοκληρώνεται με την αναμέτρηση ανάμεσα στη Λοριάν και την Παρί. Η Λοριάν (φωτο) που πέρσι έχασε στην ισοβαθμία τα Play off ανόδου, φέτος ενισχύθηκε ακόμα περισσότερο για τη μεγάλη επιστροφή στην πρώτη κατηγορία. Η Παρί αντιθέτως δεν προέβη σε ιδιαίτερη ενίσχυση λόγω χαμηλού μπάτζετ. Στα φιλικά δεν τα πήγε καθόλου καλά και με τα έως τώρα δεδομένα η Λοριάν αποτελεί το φαβορί της αναμέτρησης. Τον άσσο τον βρίσκουμε σε καλές τιμές όπως είναι το 2.10 στον [eafl id=”9026″ name=”Stoiximan” text=”STOIXIMAN.GR”].

Στην Τσεχία η Σπάρτα Πράγας αναμένεται να επικρατήσει της νεοφώτιστης Μπουντεγιόβιτσε, όπως το πράττει κάθε φορά τα τελευταία χρόνια όποτε η Μπουντεγιόβιτσε καταφέρνει να ανεβαίνει κατηγορία. Η ποιοτική διαφορά είναι δεδομένη και κατά πάσα πιθανότητα θα αποτυπωθεί και εντός αγωνιστικού χώρου…

Στη Δανία η Σίλκεμποργκ ξεκίνησε το πρωτάθλημα δεχόμενη δύο σερί τριάρες (3-0) από Μπρόντμπι και Χόρσενς. Ήδη υπάρχει έντονος προβληματισμός στις τάξεις του συλλόγου και σήμερα έχει ένα τρίτο δύσκολο ματς απέναντι στην ισχυρή Άαλμποργκ. Η παράδοση είναι ευνοϊκή για τους γηπεδούχους καθώς σπανίως χάνει βαθμούς μέσα στην έδρα της από τη Σίλκεμποργκ.

Το 4ο και τελευταίο σημείο που επιλέγουμε για σήμερα είναι τα περισσότερα γκολ του δευτέρου ημιχρόνου στην αναμέτρηση της Έλφσμποργκ με την Κάλμαρ για το πρωτάθλημα Σουηδίας.

Εδώ πραγματικά τα λένε όλα οι αριθμοί οι οποίοι είναι… αμείλικτοι! Η Κάλμαρ δεν σκοράρει σε πρώτο ημίχρονο για 12 σερί παιχνίδια! Πρόκειται για ένα σπάνιο στατιστικό στοιχείο που πρέπει να αποτελεί φετινό πανευρωπαϊκό ρεκόρ. Και η Έλφμποργκ όμως δεν πάει πίσω καθώς τις τελευταίες 10 αγωνιστικές κατάφερε να σκοράρει κατά τη διάρκεια πρώτων ημιχρόνων μόνο δύο φορές. Από τη στιγμή λοιπόν που σε σύνολο 22 αγώνων και οι δύο μαζί έχουν βάλει μόνο δύο γκολ σε πρώτο 45λεπτο, δεν μπορώ να μην ακολουθήσω τη στατιστική και να ποντάρω είτε στο Χ του ημιχρόνου, είτε στα περισσότερα γκολ του δευτέρου ημιχρόνου.

Καλή τύχη και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για το [eafl id=”12392″ name=”bookenemylive.com” text=”bookenemylive.com”].