ΤΡΙΑΔΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΩΝ!

Καλημέρα. Επειδή έχω κοιτάξει και το αυριανό πρόγραμμα, την Τετάρτη υπάρχει μεγαλύτερο στοιχηματικό ενδιαφέρον. Αλλά αυτά θα τα δούμε αύριο.

Σήμερα θα περιοριστώ σε τρία σημεία από τα προκριματικά του Champions League χωρίς ιδιαίτερες αναλύσεις.

Η Ράκοφ με… προίκα το 1-0 του πρώτου αγώνα, μπορεί να διπλασιάσει τις νίκες της απέναντι στην υποδεέστερη Φλόρα Ταλίν από την Εσθονία. Οι γηπεδούχοι είναι αναγκασμένοι να ανοιχτούν και αυτό πιθανότατα θα το πληρώσουν αργά ή γρήγορα…

Η Ζρίνσκι πήρε διπλό στο πρώτο ματς στην Αρμενία, αλλά δεν πιστεύω ότι θα αρκεστεί σε ένα παθητικό παιχνίδι για να πάρει το Χ που ισοδυναμεί με πρόκριση. Θα επιδιώξει να βάλει ένα γρήγορο γκολ προκειμένου να έχει ήσυχο το κεφάλι της. Η Ουράρτου δεν δείχνει ικανή να απειλήσει την ανώτερη αντίπαλό της.

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Στο πρώτο παιχνίδι έγινε η έκπληξη στο Ζαλγκίρις – Στρούγκα, αφού η άσημη ομάδα από την Βόρεια Μακεδονία κατάφερε να φύγει με το 0-0. Το έργο της όμως μόνο εύκολο δεν θα είναι στη ρεβάνς αφού η Ζαλγκίρις υπερέχει ποιοτικά και εμπειρικά. Επειδή το 0-0 είναι ένα αποτέλεσμα που δεν οδηγεί σε… βιασύνη καμία από τις δύο, έχω όμως στο μυαλό μου και το under καθώς και το X του ημιχρόνου. Τελικά μάλλον θα προτιμήσω την ισοπαλία στο ημίχρονο σε αυτό το παιχνίδι. (1.88 στον Stoiximan)

Κάτι άλλο δυστυχώς δεν υπάρχει σήμερα για pre game παιχνίδι, αλλά όπως κάθε μέρα, όλο και κάτι θα προκύψει στο live μέσα από το Bookenemylive.com