TO EURO ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ…

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Απόψε διεξάγονται στην Ουγγαρία και τη Σλοβενία οι νοκ άουτ προημιτελικοί του Euro 2021 u21. Αν κάποιο ματς λήξει ισόπαλο, θα ακολουθήσει παράταση και μετά πέναλτι.

Παίρνοντας τα παιχνίδια χρονολογικά, η Ισπανία (φωτο) παραμένει μια από τις ισχυρότερες ομάδες του κόσμου. Ψάχνοντας τα παιχνίδια της είδα ότι στα τελευταία 13 ματς όχι μόνο δεν έχει υποστεί ήττα, αλλά έχει δεχθεί μόνο ένα τέρμα και αυτό με πέναλτι! Βέβαια σε όλα αυτά τα παιχνίδια πετύχαινε από 1 εως 3 τέρματα. Ποτέ παραπάνω…

Η Κροατία από την άλλη μεριά είναι μια ομάδα που φημίζεται για την επιθετική της ικανότητα. Πέρσι για παράδειγμα είχε βάλει 5 γκολ σε εμάς, 7 στη Λιθουανία και… 10 στο Σαν Μαρίνο! Οι Ισπανοί όμως έχουν άλλη δυναμικότητα και το πιθανότερο είναι να περάσουν στην επόμενη φάση.

Προσωπικά τα… έβαλα κάτω και προτείνω τα 2-3 γκολ αλλά και τα περισσότερα γκολ του δευτέρου ημιχρόνου. Αυτό το λέω διότι η Ισπανία σκοράρει αποκλειστικά στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων της εδώ και πολύ καιρό. Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το γεγονός ότι και τα 17 τελευταία τέρματα που σημείωσε μπήκαν κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου! Οφείλω να ομολογήσω ότι εγώ τουλάχιστο δεν θυμάμαι να έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο.

Το Ολλανδία – Γαλλία που διεξάγεται στη Βουδαπέστη θα ήταν για μένα μια καθαρή… τριπλή στο ΠΡΟΠΟ. Άντε με το… ζόρι να έδινα ένα προβάδισμα στους Γάλλους, αλλά θα ήταν τόσο ελαφρύ που θα ήταν και άνευ σημασίας. Οι Ολλανδοί αν σε βρουν… μπόσικο σε κοπανάνε κάτω, διότι από τη μέση και μπροστά έχουν εξαιρετικούς παίκτες που αγωνίζονται σε μεγάλες ομάδες. Το ίδιο βέβαια ισχύει και για τη Γαλλία, οπότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή είναι το over και το g-g. Παραδόξως το over πληρώνει εξαιρετικά υψηλά και πιο συγκεκριμένα 2.15 στην [eafl id=”26140″ name=”bet365.gr” text=”BET365.GR”].

Τα δύο πρώτα ματς ξεκινούν στις 19.00 ώρα Ελλάδας. Τα άλλα δύο στις 22.00μμ. Η Γερμανία είναι το φαβορί απέναντι στους Δανούς οι οποίοι όμως μόνο ως αμελητέα ποσότητα δεν μπορούν να θεωρηθούν. Και οι δύο αυτές ομάδες χάνουν σπάνια, αλλά ειδικά η Δανία με προπονητή τον Καπέλας παραμένει αήττητη για 15 παιχνίδια. Αναμένεται μια σκληρή αναμέτρηση η οποία στατιστικά μας οδηγεί στα 2-3 γκολ στα οποία μας συνηθίζουν οι Δανοί το τελευταίο διάστημα. Το προβάδισμα σίγουρα το έχουν οι Γερμανοί, αλλά είναι ισχνό, οπότε θα προτιμήσω το live

Η Πορτογαλία συμπλήρωσε 10 σερί νίκες με τέρματα 27-5. Πάντως όπως οι Ισπανοί έτσι και εκείνοι, συνήθως αποδίδουν καλύτερα κατά τη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου. Η Ιταλία άλλωστε δεν είναι εύκολος αντίπαλος, αλλά από την άλλη μεριά δεν είναι και φόβητρο. Η αλήθεια είναι πως και οι τέσσερις προημιτελικοί είναι πάρα πολύ δύσκολοι για εκτιμήσεις, γι΄αυτό με βλέπετε ότι κυρίως οδηγούμαι στην στατιστική. Έξω πέφτει ο άσσος, αλλά εγώ θα προτιμήσω το Χ του ημιχρόνου και από εκεί και πέρα βλέποντας και παίζοντας στο Live.

Από εκεί και πέρα βλέπω με καλό μάτι τον άσσο της Βαστέρας στη Β Σουηδίας. Η ομάδα είναι σε πολύ καλή κατάσταση, ενώ η Μπράγκε μόλις την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να σημειώσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Από τη στιγμή που ο άσσος προσφέρεται σε καλή τιμή δεν έχω λόγο να μην τον προτιμήσω. (2.04 στο [eafl id=”18306″ name=”pamestoixima.gr” text=”Pamestoixima.gr”])

Φίλες και φίλοι σήμερα δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι άλλο, οπότε θα περιοριστούμε στα τέσσερα ματς των προημιτελικών για το Euro των πιτσιρικάδων. Για οτιδήποτε άλλο υπάρχει το live και το [eafl id=”12392″ name=”bookenemylive.com” text=”bookenemylive.com”].

[eafl id=”18306″ name=”pamestoixima.gr” text=”Pamestoixima.gr”]: EURO 21 UNDER 21

Όλοι οι αγώνες των ημιτελικών με πληθώρα ειδικών στοιχημάτων στο [eafl id=”18306″ name=”pamestoixima.gr” text=”Pamestoixima.gr”]. Και το παιχνίδι μεγαλώνει με σούπερ αποδόσεις!