“ΠΕΤΑΕΙ” Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ!

Καλημέρα. Σήμερα κοντράρονται οι φορμαρισμένοι με τους ντεφορμέ στο Champions League. Η Ντόρτμουντ έχει 5 στα 5 με το που επανήλθε το γερμανικό πρωτάθλημα μετά από τις διακοπές. Η Τσέλσι αντιθέτως, διανύει μια παρατεταμένη περίοδο ντεφορμαρίσματος. Τις τελευταίες 7 αγωνιστικές κατάφερε να κερδίσει μόνο με 1-0 την Κρίσταλ Πάλας και στα τελευταία 10 παιχνίδια της σημείωσε μόλις έξι γκολ. Έχει τεράστιο πρόβλημα στην επίτευξη του τέρματος και στην φάση που βρίσκονται οι δύο αντίπαλοι, οι Γερμανοί δείχνουν να έχουν το προβάδισμα.

Η Κλαμπ Μπριζ έχει μείνει ήδη 20 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Γκενκ στο Βέλγιο! Τις τελευταίες 10 αγωνιστικές κέρδισε μόνο την Βάρεγκεμ με 2-1. Η Μπενφίκα από την άλλη μεριά, «πετάει» στο πρωτάθλημα, αφού είναι πρώτη με 17 νίκες σε 20 αγωνιστικές! Διαθέτει μάλιστα τόσο την καλύτερη άμυνα όσο και την καλύτερη επίθεση. Η απόδοση του διπλού στο Μπριζ πέφτει σχεδόν παντού και το σημείο θα μπορούσε να παιχτεί σε δυάδα με το 1 DNB της Ντόρτμουντ, αφού οι αποδόσεις επιτρέπουν μια τέτοια επιλογή. (3.15 στον Stoiximan)

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Στο μεγάλο βρετανικό ντέρμπι ανάμεσα στην Άρσεναλ και την Μάντσεστερ Σίτι το μόνο που θα μπορούσα να επιλέξω είναι ο συνδυασμός του over με το g-g. Έχουν με διαφορά τις καλύτερες επιθέσεις στην κατηγορία και αναμένω ένα πολύ καλό ματς με πολλές επιθετικές πρωτοβουλίες.

Στην Τσάμπιονσιπ η Πρέστον συμπλήρωσε 7 ήττες σε 10 παιχνίδια. Είναι εμφανώς ντεφορμέ και θα πάω στο Χ2 της Λούτον η οποία έρχεται από έξι νίκες σε 8 ματς. Η Λούτον βελτίωσε πολύ την άμυνά της και ήδη σκαρφάλωσε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο Μεξικό τέλος, η Μοντερέι έρχεται από πέντε σερί νίκες. Είναι πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα και σήμερα φιλοξενεί την αρνητική Κερετάρο που αν το… πιάσουμε από πέρσι, συμπλήρωσε ένα σερί 12 παιχνιδιών χωρίς νίκη. Η απόδοση του άσσου της Μοντερέι πέφτει παντού και προσωπικά βλέπω και 2-3 γκολ.

Καλή τύχη και τα λέμε στο live μέσα από το Bookenemylive.com.

Υ.Γ. Ανάμεσα στις άλλες προσφορές της Fonbet ξεχώρισα το «Κερδίστε… χάνοντας». Για περισσότερες λεπτομέρειες κλικάρετε ΕΔΩ.