ΟΛΑ G-G ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ…

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Σήμερα επειδή δεν υπάρχουν πολλά παιχνίδια στο πρόγραμμα θα στραφούμε σε άλλες ηπείρους…

Στην Ταϊλάνδη η Μπουριράμ όχι μόνο είναι αήττητη μετά από 4 παιχνίδια, αλλά δεν έχει δεχθεί ούτε ένα γκολ (8-0 στο σύνολο). Σήμερα φιλοξενείται από την Πολίς Τέρο  που με 13 γκολ παθητικό έχει τη χειρότερη άμυνα έως τώρα. Η Μπουριράμ είναι σαφώς καλύτερη ομάδα γενικότερα και το διπλό πέφτει σχεδόν παντού.

Στο Μαρόκο η FAR Ραμπάτ ξεκίνησε καλά τις υποχρεώσεις της και σήμερα φιλοξενείται από την Μουλούντια που δεν έχει νίκη. Είναι και αυτή πολύ καλύτερη ομάδα και θα το συνδυάσω με το διπλό από την Ταϊλάνδη.

Στην Αίγυπτο η Ζάμαλεκ διατηρεί εξαιρετική παράδοση κόντρα στην Αράμπ Κοντράκτορς καθώς συμπλήρωσε 14 νίκες και τρεις ισοπαλίες στα 17 εντός έδρας τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια. Βέβαια αν το ψάξουμε και στις δύο έδρες θα δούμε ότι έχει υποστεί μόνο μία ήττα σε σύνολο 34 αναμετρήσεων! Η ήττα αυτή μάλιστα (2-1) ήρθε με γκολ στις καθυστερήσεις! Η Ζάμαλεκ είναι μια από τις καλύτερες ομάδες στην κατηγορία και λογικά θα κερδίσει.

Εδώ θα δείτε το δυνατό σημείο της ημέρας

Θα κλείσω τετράδα με ένα ευρωπαϊκό παιχνίδι από την Ιρλανδία. Απομένουν 6 αγωνιστικές για το φινάλε και η Σεντ Πάτρικς εξακολουθεί να διεκδικεί τον τίτλο, ή έστω έξοδο στην Ευρώπη. Είναι πολύ καλή επιθετικά και δύσκολα χάνει βαθμούς στην έδρα της. Η φετινή Ντροχέντα δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο και η ομάδα ουσιαστικά έχει ξεμείνει από στόχους.

Αυτή λοιπόν θα είναι η σημερινή μου τετράδα.

Αναφορικά με το αθηναϊκό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και την ΑΕΚ το μόνο που έχω να πω είναι ας κερδίσει ο καλύτερος. Πρόκειται για ένα αμφίρροπο ντέρμπι μεταξύ δύο φορμαρισμένων ομάδων και αν έπρεπε να το… ζόρι να παίξω κάτι θα αγόραζα το goal – goal. Στο 2.02 το δίνει ο Stoiximan ο οποίος δίνει αρκετές ενισχυμένες αποδόσεις για το παιχνίδι. Μια που ξεχώρισα είναι το να μπουν γκολ και στα δύο ημίχρονα σε συνδυασμό με το να δεχθούν τουλάχιστο δύο κάρτες και οι δύο ομάδες. Στο 3.15 στο Stoiximan

Καλή τύχη και τα υπόλοιπα θα τα πούμε στο Live μέσα από το Bookenemylive.com.

cta_box_bg
Stoiximan Master: Διεκδικείς έως 80.000€ εντελώς δωρεάν* αυτή την εβδομάδα! ΕΓΓΡΑΦΗ