Η ΑΜΥΝΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ…

Καλημέρα. Ο Αστέρας Τρίπολης με ένα ντεμαράζ διαρκείας κατάφερε να μπει εξάδα και επειδή έχει ένα σχετικά βατό πρόγραμμα ως το τέλος, να θεωρείται φαβορί για το πλασάρισμά του στα play off.

Το όπλο των Αρκάδων είναι η άμυνα που είναι η δεύτερη καλύτερη μετά από αυτήν του Ολυμπιακού. Μέσα στην Τρίπολη έχει 7 νίκες σε 11 παιχνίδια και αν απόψε κερδίσει τον Ιωνικό, τότε πολύ δύσκολα θα χάσει τα Play off.

Ο Ιωνικός εξακολουθεί και έχει κάποιες απουσίες σε αντίθεση με τον Αστέρα που είναι πλήρης. Η ομάδα δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση και ειδικά εκτός έδρας παραπαίει. Τούτων δοθέντων λοιπόν, ο άσσος μιας ομάδας που έρχεται από πέντε σερί νίκες με τέρματα 6-0, είναι το επικρατέστερο σημείο.

Ο Απόλλωνας εξακολουθεί να μην… στρίβει με τίποτα διότι δεν σκοράρει. Έσπασε μάλιστα και το αρνητικό ρεκόρ όλων των εποχών συμπληρώνοντας 8 σερί παιχνίδια χωρίς τέρμα. Ένα γκολ έχει βάλει στα 11 πιο πρόσφατα και αυτό με πέναλτι! Επειδή όμως δεν εμπιστεύομαι τον Παναιτωλικό δεν θα πάω στο διπλό, αλλά στο under και το Χ του ημιχρόνου. (1.85 προσφέρει το Χ ημιχρόνου ο STOIXIMAN)

Στη Σούπερ Λιγκ 2 η φόρμα της Κηφισιάς δεν μένει απαρατήρητη και έτσι θα ποντάρω στο 2 DNB στο αθηναϊκό ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό Β που έχει υποστεί τις περισσότερες (5) εντός έδρας ήττες στην κατηγορία.

Παρακάτω ακολουθούν επιγραμματικές προτάσεις αλλά και πιθανές εκπλήξεις.

Εύχομαι εκ των προτέρων καλή τύχη και σωστές επιλογές. Εμείς θα τα πούμε στο Live μέσα από το bookenemylive.com.