ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ

Καλημέρα. Τελικά φαίνεται ότι ο Άρης έχει πρόβλημα μόνο με τη… Λαμία την οποία δεν μπορεί να κερδίσει με τίποτα ούτε στο πρωτάθλημα ούτε στο κύπελλο. Τους υπόλοιπους όμως τους… έχει και το απέδειξε και κόντρα στην ΑΕΚ με το 2-1 στις καθυστερήσεις.

Απομένουν μόνο έξι αγωνιστικές για το φινάλε της κανονικής διάρκειας της σεζόν και η ομάδα παλεύει για είσοδο στην εξάδα. Ακολουθεί το καθοριστικό ντέρμπι με τον ΠΑΣ στα Γιάννενα και δεν υπάρχουν περιθώρια απώλειας βαθμών με μικρομεσαίους αντιπάλους όπως είναι ο Βόλος.

Στο άλλο ματς της ημέρας, θα ήθελα να υπενθυμίσω ότι ο ΠΑΣ μετρά 15 στα 21 under και 9 στα 10 μακριά από την Ήπειρο. Το ματς με τον Παναιτωλικό είναι ντέρμπι και θα ποντάρω στο under και στο Χ του ημιχρόνου. (σε μηδενική γκανιότα προσφέρει ο STOIXIMAN τον νικητή και πάνω από 400 στοιχήματα…)

Στη Super League 2 πιστεύω ότι η Νίκη Βόλου θα επιστρέψει στις νίκες απέναντι στον αδύναμο Πανσερραϊκό που και ντεφορμέ είναι και διπλό δεν έχει στο ενεργητικό του.

Ο ΠΑΟΚ Β δεν τα καταφέρνει καλά έως τώρα και μέσα στην Τούμπα έχει μόνο μία νίκη σε πέντε παιχνίδια. Ο Απόλλων Λάρισας είναι αναγεννημένος με τον Γράφα και έρχεται από ένα αήττητο επτά αγωνιστικών έχοντας βελτιώσει αισθητά την άμυνά του. Το 1.60 του άσσου δεν το δέχομαι υπό αυτές τις συνθήκες και έτσι δεν αποκλείω την έκπληξη, είτε στο Χ, είτε στο διπλό. (ERTSPORTS)

Ο Παναθηναϊκός δεν είναι άξιος εμπιστοσύνης και δεν αναφέρομαι μόνο στον Α, αλλά και στον… Β. Σήμερα υποδέχεται την Επισκοπή που έχει εξαιρετική άμυνα. Για μένα είναι προτιμότερο το under εδώ αφού οι φιλοξενούμενοι έχουν 12 στα 13. Πιθανότατο και το Χ του ημιχρόνου διότι η Επισκοπή έχει πάψει να δέχεται γκολ σε ημίχρονο εδώ και μήνες…

Φίλες και φίλοι παρακάτω ακολουθούν οι επιγραμματικές προτάσεις του Σαββάτου και μαζί με αυτές έχω και κάποιες πιθανές εκπλήξεις. Εύχομαι εκ των προτέρων καλή επιτυχία και τα υπόλοιπα στο… Live μέσα από το bookenemylive  όπου και χθες έγινε… πανηγύρι.