Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Καλημέρα. Απόψε διεξάγεται (κεκλεισμένων των θυρών) το ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων που ξεχωρίζουν τα τελευταία χρόνια στο εγχώριο πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ και αρχικά το πρώτο που οφείλουμε να πούμε είναι ότι το σετ των αποδόσεων αδικεί τους φιλοξενούμενους που δεν είναι για τεσσάρι…

Ο Ολυμπιακός στα δύο τελευταία παιχνίδια του με ΠΑΣ και Παναθηναϊκό δεν απέδωσε καλό ποδόσφαιρο, ενώ το ίδιο μέτριος ήταν και στο ματς με τη Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη.

Ο δε ΠΑΟΚ κέρδιζε 4-1 στο ημίχρονο τον Βόλο και στο τέλος είπε και ευχαριστώ που πήρε Χ (4-4) αφού η ομάδα της Μαγνησίας έχασε ευκαιρία και για πέμπτο γκολ στο φινάλε!

Φέτος βλέπουμε αρκετά… αλλόκοτα πράγματα στη Σούπερ Λίγκα και έχω την αίσθηση ότι αυτά θα συνεχιστούν έως το φινάλε της σεζόν.

Τα φαβορί έχουν αρχίσει να είναι δυσδιάκριτα και κανείς πλέον δεν μπορεί να είναι σίγουρος για κανέναν. Απόψε ένας λόγος παραπάνω αφού το ματς θα διεξαχθεί χωρίς την παρουσία θεατών.

Πάντως ξέρετε τι παρατήρησα; Ότι οι δύο αυτές ομάδες σχεδόν όλα τους τα γκολ τα έχουν δεχθεί στο 2ο ημίχρονο. Ο μεν Ολυμπιακός δεν έχει δεχθεί κανένα τέρμα κατά τη διάρκεια πρώτου ημιχρόνου έως τώρα, και ο δε ΠΑΟΚ μόνο το ένα από τα επτά γκολ που έχει παθητικό. Μια πρώτη σκέψη λοιπόν, αφού και οι δύο θα είναι κουρασμένοι από την Ευρώπη, είναι το Χ του ημιχρόνου ή τα περισσότερα γκολ του δευτέρου ημιχρόνου που πάνω κάτω έχουν την ίδια απόδοση. (2.20 στην [eafl id=”9027″ name=”SportingBet” text=”SPORTINGBET.GR”])

Γνωρίζετε ποια είναι η ομάδα που έχει πετύχει τα περισσότερα γκολ έως τώρα στο πρωτάθλημα; Μην ψάξετε στους… γνωστούς διότι θα πέσετε έξω. Η ομάδα αυτή είναι ο Βόλος ο οποίος έχει βάλει 15 γκολ! Ταυτόχρονα όμως έχει και τη χειρότερη άμυνα με 12 γκολ παθητικό. Σήμερα υποδέχεται την ΑΕΚ που και αυτή δίνει κυρίως έμφαση στην επίθεση. Από το να παίξω λοιπόν ένα αμφίβολο διπλό της τάξεως του 1.70, προτιμώ το Over και το g-g που πληρώνουν σαφώς καλύτερα. (1.78 στο [eafl id=”9026″ name=”Stoiximan” text=”STOIXIMAN.GR”] η καλύτερη απόδοση που κυκλοφορεί)

Ο Άρης ο οποίος ακόμα δεν έχει δεχθεί γκολ στην έδρα του, λογικά θα επικρατήσει του ντεφορμέ Παναιτωλικού, αλλά για το 1.35 ούτε λόγος. Αν θέλουμε να ρισκάρουμε, μπορούμε να ποντάρουμε στο Χ ημίχρονο – άσσο τελικό διότι η ομάδα της Θεσσαλονίκης αποδίδει καλύτερα στο δεύτερο 45λεπτο.

Αυτά από μένα για τα σημερινά παιχνίδια της Σούπερ Λίγκα.

Παρακάτω ακολουθούν επιγραμματικές προτάσεις στις οποίες περιλαμβάνονται και πιθανές εκπλήξεις. Έχω τονίσει με κόκκινο τις ομάδες που προτιμώ περισσότερο και όπως θα διαπιστώσετε, σήμερα δίνω μεγαλύτερη βάση και προσοχή στα σκανδιναβικά πρωταθλήματα.

Εύχομαι καλή επιτυχία και τα λέμε στο live μέσα από το [eafl id=”12392″ name=”bookenemylive.com” text=”bookenemylive.com”].

ΑΥΣΤΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ

11.30 ΚΑΠΦΕΝΜΠΕΡΓΚ – ΣΕΝ ΠΟΛΤΕΝ: OVER ΚΑΙ G-G.

19.00 ΦΕΝΕΡ – ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

[eafl id=”18306″ name=”pamestoixima.gr” text=”Pamestoixima.gr”]: ΟΛΑ ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΓΚΑΝΙΟΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΙΚΗΤΗ