ΕΝ ΑΝΑΜΟΝΗ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ…

Καλημέρα. Μηδενικού ενδιαφέροντος το σημερινό πρόγραμμα, οπότε ουσιαστικά θα φυλάξουμε τα χρήματά μας για τα ματς του ερχόμενου τριημέρου. Στο κύπελλο Ελλάδας πάντως, διεξάγεται το τελευταίο παιχνίδι των προημιτελικών ανάμεσα στον ΠΑΣ και τη Λάρισα. Η ομάδα των Ιωαννίνων συμπλήρωσε επτά ισοπαλίες σε εννέα παιχνίδια στην έδρα της. Μαζί με τον ΠΑΟΚ παραμένουν οι μοναδικές που δεν έχουν υποστεί ακόμα ήττα μέσα στο γήπεδό τους! Από τη στιγμή όμως που οι Ηπειρώτες φέρνουν με τα… τσουβάλια τις ισοπαλίες, δεν υπάρχει περίπτωση να τους ποντάρω σε απόδοση που δεν ξεκινά τουλάχιστον από 2.00.

Η Λάρισα θα παίξει κλειστά για την ισοπαλία, προκειμένου να αποκτήσει προβάδισμα για τη ρεβάνς που ακολουθεί σε δύο εβδομάδες. Ο δε ΠΑΣ σκοράρει σπανιότατα στα πρώτα ημίχρονα των αγώνων του. Υπό αυτές τις συνθήκες το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ σε αυτό το παιχνίδι είναι το 0-0 του ημιχρόνου το οποίο πληρώνει 2.30 στην [eafl id=”9029″ name=”InterWetten” text=”INTERWETTEN.GR”]

Στο Βέλγιο η Κλαμπ Μπριζ συμπλήρωσε 11 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην έδρα της με συντελεστή τερμάτων 34-8! Μέσο όρο δηλαδή, πετυχαίνει πάνω από τρία γκολ ανά αναμέτρηση! Απόψε υποδέχεται την Οστάνδη και νομίζω ότι ο εύλογος άσσος μπορεί να συνδυαστεί με το over, διότι οι φιλοξενούμενοι δεν συνηθίζουν να κλείνονται στην άμυνά τους. Σημειώστε ότι από το 2013 που η Οστάνδη ανέβηκε κατηγορία, μετρά μόνο ήττες στο Μπριζ, χωρίς μάλιστα να έχει πετύχει ούτε ένα γκολ. Ο συνδυασμός του άσσου της Κλαμπ Μπριζ με τα πολλά (άνω των δύο) γκολ, πληρώνει 1.90 στη [eafl id=”9028″ name=”VistaBet” text=”VISTABET.GR”]

Ουσιαστικά λοιπόν τα μόνα που μπορούμε να κρατήσουμε απόψε είναι αυτός ο συνδυασμός και το Χ του ημιχρόνου στο ΠΑΣ – Λάρισα. Εννοείται πως αν προκύψει κάτι νεότερο θα το αναφέρουμε άμεσα στο twitter (@fontastsounis) όπως κάναμε και χθες άλλωστε.